Sageli juhtub, et kiire elutempo tõttu ei jää justkui aega treeningutega tegelemiseks. Prioriteetide seadmisel võib tunduda, et treening pole kõige olulisem. Siiski kinnitavad teadlased, et meie keha vajab aktiivsust ja lihastoonust, et olla parimas vormis nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Meie vaimne võimekus kahaneb vanusega, kuid regulaarne treening aitab meil kauem terav püsida.
Ehkki see võib tunduda kummaline, on treeningutega seotud protsessid kehale nii kasulikud, et nende vältimine oleks meie potentsiaali raiskamine. Treening parandab verevarustust ja rakkude hapniku- ning toitainetega varustatust. Selle tulemusena on meie keha energilisem, une kvaliteet paraneb ja haigustele vastuvõtlikkus väheneb.
Treeningute puhul hindame efektiivsust, mitte ajakulu. 2-3 korda nädalas, 45-minutiste treeningutega on võimalik saada piisav koormus, mis toob pikaajalisi tulemusi. Keha võimekus tõuseb ning energiatase paraneb ja tasakaalustub. Kombineerides treeningud kvaliteetse toitumise ja uneajaga, on võimalik saavutada olukord, kus sinu mõtlemine on teravam ja energiatase kõrgem kui varem.
Edukas inimene teab, et pikaajalise edu tagab igapäevaste õigete strateegiate kasutamine, mille hulka kuulub kindlasti regulaarne treening. Pea meeles, et lihtsad harjumused, nagu jalutuskäik või trepist üles ronimine, aitavad kaasa keha aktiivsusele ja energiatasemele. Pühendu sihikindlalt tervislikele valikutele ja märka, kuidas sinu elukvaliteet aja jooksul paraneb!
Mõned huvitavad faktid kehalise aktiivsuse kohta:
Liikumine on sinu tervise ja elukvaliteedi jaoks hädavajalik! Kehaline aktiivsus suurendab energiataset, tõstab enesehinnangut ja aitab luua positiivseid suhteid teistega. Kui tunned end väsinuna või stressis, siis liikumine on suurepärane viis värskendamiseks ja lõõgastumiseks.
Kas teadsid, et kehaline aktiivsus aitab kaasa paremale loovusele ja probleemide lahendamisele? Kui töötad millegi keerulise kallal, siis väike jalutuskäik või treening võib olla just see, mida su aju vajab. Lisaks aitab treening sul raskematel päevadel end paremini tunda, kuna endorfiinid, mida keha vabastab, toimivad loodusliku antidepressandina.
Liikumine on ka suurepärane võimalus lähedaste ja sõpradega aja veetmiseks. Olgu selleks jalutuskäigud, rattasõit või koos spordiklubis käimine – koos liikumine pakub võimalust suhelda, tugevdada sidemeid ning jagada ühiseid huve ja kogemusi.
Kehaline aktiivsus pole pelgalt tervise küsimus – see on investeering enda heaolusse ja tulevikku. Mida varem alustad regulaarse liikumisega, seda suurem on tõenäosus, et säilitad hea tervise ja elujõu ka vanemas eas.