Mahlapaastust

MAHLAPAASTUST

Mahlapaast on tõeliselt väärtuslik paastumise vorm, mis lisab meie toidulauale rohkelt värskeid köögivilju ja puuvilju, mida muidu oleks päevas raske süüa. Ühe hooga saame värskendava klaasi mahla abil kehale pakkuda kõik päevaks vajalikud fütotoitained, ensüümid, vitamiinid ja mineraalained.

Värsketest mahladest saadav kasu on lausa uskumatu. Need toidavad meie rakke viisil, mida ei suuda pakkuda ükski teine toiduaine. Keha omastab mahladest toitaineid kiiresti ja lihtsalt – lihtsalt joo mitmekesist ja eelistatult orgaanilistest allikatest valmistatud mahlasid ning su keha on sulle tänulik.

Ülimalt oluline on hoida organismis aluseline tasakaal. Mahlapaast lubab kehal omastada tohutul hulgal aluselisi mineraale, mida isegi päev otsa köögivilju süües ei pruugi saada. Mahlade eriline võlu seisneb nende biosaadavuses, mis tähendab, et mahlas sisalduvad mineraalid on kehale kergesti kättesaadavad.

Nii et lase end hellitada värvikirevate ja tervisele kasulike mahlade maailmas, mis pakuvad rikkalikku toitainete paletti ning aitavad kehal puhastuda ja uut energiat saada. Mahlapaast on suurepärane viis pühenduda tervislikumale eluviisile, tugevdada keha ja tunda end kergema ning elujõulisemana.

Mahlapaastu kasulikkusest

Meie kehad peavad pidevalt lisatööd tegema. Oleme jõudnud ajastusse, kus enamik inimesi kannatab kroonilise stressi all, millele tänapäeva toitumissoovitused ja keskkond ei aita sugugi kaasa.

Kogu päeva kestev söömine alates hommikusöögist kuni hilise õhtusöögini, millele lisandub vahepealne näksimine, ei anna meie elutähtsatele elunditele kunagi võimalust end täielikult puhastada ja noorendada. Organism peab pidevalt tegelema järgmise toidukoguse seedimisega. Ent inimkond on ajaloo vältel arenenud teisiti. Päeva jooksul oli oluline anda kehale paus pidevast toidu tarbimisest. Ülekaalulised ja nendega kaasnevate tervisehädadega inimesed olid enamasti jõukad, kes sõid igapäevaselt rikkalikke toite.

On tõestatud, et paastumine on üks vähestest viisidest, mis käivitab inimese kasvuhormooni (tuntud ka kui “nooruse hormoon”) suurema tootmise. See seletab, miks need, kes paastuvad korrapäraselt, näevad võrreldes eakaaslastega välja tervemad ja elujõulisemad.

Paastumine võimaldab meie kehal metaboliseerida ladestunud rasvu ja vabaneda kahjulikest ainetest, mis aja jooksul rasvarakkudesse kogunevad. Meie keha on äärmiselt intelligentne ja vajab lihtsalt õigeid tingimusi, et organismi uuesti üles ehitada. Hästi planeeritud paastu ajal vabaneb keha toksiinidest ning täidab rakud uue energiaga.

Mida oodata esimestel mahlapäevadel?

Nagu iga uue harjumuse puhul, vajame kohanemiseks aega, ja mahlapaast pole erand. Meie ühiskonnas võib olla väga suur muutus minna järsult tahke toidu söömiselt üle mahladele, kuid kohanemine tasub end ära. Mõne päeva pärast peaksid tundma uut energiat oma kehas. Alguses võid tunda, et kõht on tühi, kuid tegelikult pole keha lihtsalt harjunud sellega, et magu pole tahket toitu täis. Tegelikult saab keha mahladest ohtralt toitaineid, nii et näljatunne on petlik.

Aastate jooksul on kehas ladestunud tohutul hulgal toitaineid, millest suur osa on rasv. 360 Active programmi algusest peale oleme keskendunud süsivesikute vähendamisele sinu menüüs ja kasutanud ajaga piiratud söömist. Pärast mahlapaastu nädalat peaksid muutused sinu kehas olema silmaga nähtavad. Keha töötab täiskäigul, et põletada kogunenud rasva. Kui tunned end pisut ebatavaliselt, siis see on normaalne ja muretseda ei ole tarvis. Nüüd on sinu kord kontroll haarata ja tulemustele keskenduda. Mõtle sellele, et mahlapaastuga teed oma kehale midagi tõeliselt noorendavat.

Sageli hoolitseme enda eest ainult välispidiselt – juuste, hammaste ja küünte eest. Kuid tihti jääb tähelepanuta sisemuse eest hoolitsemine. Tõelise tervise ja ilu saavutamiseks peaksime alustama sisemise keskkonna korrastamisest. Meie välimus on sisemise seisundi peegeldus.

Kuidas mahla säilitada?

Kõige parem on mahla muidugi värskelt juua, aga alati ei pruugi värske mahla valmistamiseks aega olla. Toome välja kolm lihtsat strateegiat, kuidas oma väärtuslikku mahla päeva jooksul säilitada:

  1. Lisa oma mahla täiendavaid antioksüdante – mahla oksüdeerumise vastu on hea moodus mahla sisse lisada mõningaid botaanilisi antioksüdante, näiteks: spirulina, klorella, kaneel jm.
  2. Täida mahlaanumad ääreni täis, nii et sinna ei jääks hapnikku
  3. Hoiusta mahla klaasanumas ja hoia seda külmas
Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga