Väga oluline enne, kui täielikult mahlale üle lähed, oleks alustuseks teha nii-öelda “ÜLEMINEKU PÄEV” – see on päev, kus võid süüa kõiki meelepäraseid tahkeid puu- ja juurvilju, smuutisid ning suppi. Ei midagi rohkemat! Banaani tasuks vältida, kuna see liigub seedesüsteemis liiga aeglaselt. Kerge tahke toit aitab seedesüsteemil eelolevaks mahlapaastuks ette valmistuda. Samasugune ülemineku päev tuleks teha ka mahlapaastu lõpus.
Näidisgraafik paastuks näeb välja selline:
Mahla soovitame tarbida 2-3 korda päeva jooksul. Tarbi mahla ajaga piiratud toitumise graafiku järgi!
Viie päeva kestel on iga päev soovituslik ära juua kindel kogus mahla:
Kindlasti kuulake mahla tarbides oma keha ja leidke oma kehakaalule sobilik päevane kogus. Kui ikka tõesti rohkem mahla sisse ei mahu, siis ei ole vägisi ka mõtet keha selleks sundida.
Mahlaretsepti valikul on vaid ÜKS kindel kriteerium – mahl peaks koosnema minimaalselt 70% köögiviljadest, kombineerituna mitte rohkem kui 30% puuviljadega.
SIIN ON ÜKS HEA NÄIDE:
Seda kogust võib kasvõi neljakordistada ja saadki terveks päevaks soovitusliku hulga värsket ja aluselist mahla. Sul on võimalus valmistada mistahes erinevatest viljadest koosnevat mahla – eksperimenteeri ning naudi uusi ning põnevaid maitseid!