Teise nädala ülesanded

TEISE NÄDALA ÜLESANDED

UNI:

 1. Peale ärkamist 1 h jooksul katsu saada otsest päikesevalgust. Päikeselise ilmaga
  miinimum 5 min, pilvise ilmaga 10-15 min, täis pilvisuse korral 20 min – see tegevus mõjutab väga positiivselt meie keha bioloogilist kella (tsirkadiaanrütmi) ning une kvaliteeti. Pimedal ajal katsu hommikul ja päeval saada võimalikult palju tehisvalgust, mis imiteerib päikeselt saadavat loomulikku valgust. NB! Tehisvalgus pole 1:1 võrdväärne päikesega. Mõõdukas päikese käes olek laeb meid energiaga ning oleme seeläbi efektiivsemad ja tasakaalukamad.
 2. Tee tuba pimedaks: me oleme bioloogiliselt loodud magama öösel ehk pimedas. Magades ruumis, kus on valgus, nii tehis kui päris, võtavad meie keha fotoretseptorid valgust vastu ning segavad une kvaliteeti. Samuti on pimedas ruumis magamine üldisele tervisele kasulikum. (hea moodus on kasutada pimenduskardinaid)
 3. Soovitame kasutusele võtta magneesiumi – see tegevus taastab kehas magneesiumi varud, mis omakorda aitab kehal lõdvestuda ning parandab unekvaliteeti. Tarbida õhtul u 30 min enne magama minekut.

KEHALINE AKTIIVSUS:

 1. Lisaks treeningutele, võta nädalasse kaks päeva, kus sa lähed minimaalselt 45-ks minutiks jalutama. (samal ajal võiksid kuulata harivaid podcaste – www.podcast.ee)
 2. Leia iga päev aeg, millal sa lähed vähemalt peale ühte suuremat toidukorda 10-15 min liikuma.
 3. Jälgi, et liigud iga päev minimaalselt 8000 sammu! (Parem kui liigud 10000 sammu)

TOITUMINE:

 1. Jätka ajaga piiratud söömisega ning suurenda perioodi 15/9-ni, ehk siis 15 tundi ei söö ja 9 tunni jooksul proovi süüa 2-3 toidukorda. Näksida ei tohiks! Väga heaks toitumisaknaks peetakse ajavahemikku 10:00-19:00. Võta see aluseks enda toitumisakna loomise juures.
 2. Lisa soovi korral toidulisandina oma menüüsse Kollageen, koos C-vitamiiniga – see toidulisand aitab vähendada kehas põletikulisi protsesse ja on väga kasulik liigestele, juustele ning nahale.
 3. Jätka ATOM toitumisega, püüa veel tähelepanelikumalt piirata süsivesikute tarbimist – ATOM toitumine koos ajaga piiratud söömisega aitab viia organismi füsioloogilisse tasakaalu (homoöstaasi).
 4. Jätka igal hommikul “Hommiku detoxi” joomist!

VAIMSUS:

 1. Praktiseeri nädala jooksul 2-3 korda mediteerimist: vali mugav koht, kus keegi sind ei segaks, istu maas või toolil nii, et sul oleks mugav, hoia selg sirgena ja keskendu hingamisele, lase meel vabaks ning mõtete tekkimisel keskendu tagasi hingamisele. Ole selles positsioonis 5-10 min (võib ka kauem). Märka, mis tunne oli sul enne meditatsiooni ja pärast. Meditatsioon on üks alahinnatumaid tegevusi viimaks ennast tasakaalu ning rahustamaks maha enda sisemisi dialooge.
Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga