Superseeriad jõusaalitreeningus: Uue ajastu cheat code? #38

Superseeria jõusaalis, Atom Lifestyle, atomlifestyle.ee

Oled jõusaalis ja vaatad ümberringi. Sa näed inimesi, kes teevad traditsioonilisi jõuharjutusi, kuid üha enam inimesi on hakanud rakendama midagi erakordset oma treeningutes – superseeriate tehnikat. Superseeriad pakuvad inimestele võimalust saavutada suurepäraseid tulemusi oluliselt lühema ajaga. Kuidas? Loe edasi ja saad kohe teada.

 

Miks superseeriad toimivad?

Üks peamisi põhjuseid, miks superseeriad on nii tõhusad, on see, et need võimaldavad südame löögisagedusel püsida kõrgel. See soodustab kalorite põletamist ja aeroobse vastupidavuse arengut. Aeroobne vastupidavus on võime teha kardiovaskulaarset tegevust pikema aja vältel ilma väsimata. Kõrgem südame löögisagedus mitte ainult ei põleta rohkem kaloreid, vaid parandab ka kardiovaskulaarset tervist.

Lisaks eelpool mainitud eelistele sunnivad superseeriad keha lihasgruppe töötama koos. Kui teed superseeriat, töötavad antagonistlikud lihasgrupid koos – see tähendab, et kui ühed lihased töötavad, saavad teised puhata (näiteks treenides esireit, puhkab tagareis ja pärast vastupidi). See dünaamika võimaldab treeningul olla intensiivsem ja tõhusam, kuna lihased on pidevas tegevuses ning samaaegu on neil võimalus ka taastuda.

Superseeriate tõhususele jõusaalis viitavad ka teaduslikud uuringud. Ühes sellises katses jagati osalejad kahte rühma, kus üks kasutas superseeriate tehnikat ja teine traditsioonilist treeninglähenemist. Tulemused olid silmapaistvad – superseeriate rühm näitas märkimisväärselt paremaid tulemusi lihaskasvus ning kardiovaskulaarses vastupidavuses lühema aja jooksul. See toetab ideed, et superseeriate abil saab tõhusamalt treenida.

Veel üks uuring, mis keskendus ajakokkuhoiule, näitas, et superseeriate tehnikat kasutanud osalejad lõpetasid oma treeningud märkimisväärselt kiiremini – keskmiselt 50% varem kui traditsioonilist tehnikat kasutanud rühm. Samal ajal saavutati sarnaseid või isegi paremaid tulemusi.

 

Atom Lifestyle ja superseeriad

Kui oled otsustanud lisada superseeriate tehnikat oma treeningutesse, siis Atom Lifestyle saab sind aidata. Meie treeningkavad sisaldavad enamasti vaid superseeriaid. Kõik meie kavad on koostatud professionaalse personaaltreeneri poolt, kes mõistab superseeriate tehnikate tõelist jõudu ja nende mõju.

Superseeriad ei ole lihtsalt järjekordne jõusaali trend, mida proovida ja seejärel kõrvale heita. Nende tehnikate tõhusust kinnitavad teaduslikud uuringud ja paljude jõusaali külastajate isiklikud kogemused. Kui tunned, et oled treeningute osas jõudnud platoo faasi või soovid lihtsalt suurendada oma treeningu intensiivsust, on superseeriate kasutuselevõtt suurepärane võimalus.

Nagu iga treeningmeetodiga, tuleks ka superseeriaid teha teadlikult. Kui tunned, et vajad asjatundlikku juhendamist, on Atom Lifestyle treeningkavad just sinu jaoks. Meie kavadel on iga harjutuse juures ka videoõpetus ning samuti on eraldi välja kirjutatud kuidas harjutusi korrektselt sooritada.

Külasta meie veebilehte: https://atomlifestyle.ee/treeningkavad, kus leiad erineva raskusastmega treeningkavasid nii naistele, kui ka meestele.

Meie filosoofia on lihtne: hea treening ei tähenda ainult raskuste tõstmist, vaid ka õigeid valikuid ja tehnikaid. Proovi superseeriaid astumaks uuele tasemele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga