Allikavesi: Looduse kingitus sinu tervisele #35

Allikavesi: Looduse kingitus sinu tervisele, Atom Lifestyle, atomlifestyle.ee

Vesi on meie igapäevaelu üks olulisemaid komponente – see ülioluline vedelik moodustab lausa 60–70% täiskasvanu kehakaalust. Vesi imendub meie vereringesse vaid mõne minutiga pärast joomist, mõjutades meie tervist kas positiivselt või negatiivselt, olenevalt selle kvaliteedist. Sellega seoses tekib küsimus, millist vett peaksime jooma, et tagada oma tervisele parim mõju.

 

Sageli õpetatakse meile juba lapsepõlvest, et loodusest otse saadud vesi võib olla ohtlik. Kuid kogu vesi tuleb algselt ju loodusest, eks? Meie esivanemad jõid samuti puhast allikavett, mis polnud läbinud ühtegi töötlemisprotsessi.

 

Head allikaveed pärinevad sügavatest põhjaveekihtidest. Allikavee jõud peitub selles, et see on läbinud Maa loodusliku filtreerimissüsteemi, mis mõnikord tähendab tuhandete meetrite läbimist. Allikavesi on rikas tervislike mineraalide poolest, nagu ränidioksiid, magneesium ja kaltsium, ning sisaldab kasulikke mikroobe ja probiootikume. Siiski on tähtis kontrollida allikavee kvaliteeti enne selle joomist, kuna mõned allikad võivad olla saastunud. Näiteks võib suurte põldude vahetusläheduses asuvatesse allikatesse imbuda põldudel kasutatavaid mürkaineid.

 

Üks allikavee oluline omadus on selle struktureeritud molekulaarne koostis. See tähendab, et veemolekulid paiknevad kuusnurkse kujuga struktuuris, mis võimaldab neil tõhusalt liikuda. See struktuur tagab, et vesi on meie organismis võimeline paremini täitma oma elutähtsaid ülesandeid, nagu toitainete transportimine, jääkainete eemaldamine ja kehatemperatuuri reguleerimine.

 

Struktureeritud veega seostatakse ka molekulaarset mälu. Molekulaarne mälu tähendab, et veemolekulid “mäletavad” oma varasemaid struktuure ja koostoimeid teiste ainetega, mis võimaldab neil reageerida keskkonnamuutustele kiiremini ja tõhusamalt. Iga veemolekuli sees on 440 000 informatsioonipaneeli, mis sisaldavad teavet selle koostoimete ja ümberkorralduste kohta. Füüsik Rustum Roy on nimetanud veemolekuli omadusi “üheks kõige paindlikumaks arvutiks”, kuna see suudab pidevalt kohanduda ja muuta oma struktuuri vastavalt vajadusele.

 

Selline struktureeritud molekulaarse koostisega allikavesi on seega eriti kasulik meie tervisele. See on võimeline organismis paremini imenduma ja täitma ka mitmeid olulisi funktsioone, aidates kaasa meie üldisele heaolule ja tervisele.

 

Mitmetes maailma suurlinnades sisaldab kraanivesi kahjulikke aineid, nagu kloor ja fluor, mis võivad pideva liigtarbimise tagajärjel inimeste tervisele laastavalt mõjuda. Mõnes kohas on kraanivesi saadud isegi ümbertöödeldud reoveest. Kuigi filtrid aitavad enamiku nendest ühenditest eemaldada, jääb puhastatud vesi ilma tervislikest mineraalidest ning selle struktuur ei muutu.

 

Pudeliveega kaasnevad samuti mitmed probleemid. Enamik pudelivett töödeldakse ultraviolettkiirguse ja osooni abil, et tagada pikaajaline säilivus ja odavam transport. See hävitab aga kasulikud mikroobid ehk probiootikumid, millest meie keha on kohastunud toituma. Lisaks põhjustavad paljud pudelivee tootjad põhjaveekihtide ammendumist, mis omakorda hävitab elupaiku ja looduslikke allikaid.

 

Värske ja puhta allikavee kogumine on suurepärane valik nii meie tervisele kui ka planeedi heaolule. Kui oled juba harjunud jooma kõrgekvaliteedilist allikavett, on raske leppida millegi muuga.

 

Kuidas siis leida endale sobiv allikavesi? Eestis on õnneks palju puhtaid allikaid, millest saab koguda tervislikku vett. Oluline on siiski veenduda, et allikas pole saastunud ning selle vesi on tõepoolest kvaliteetne. Selleks tuleks allikavee kvaliteeti regulaarselt testida ja jälgida, et allikat ümbritsev keskkond oleks puhas.

 

Kokkuvõttes on allikavesi looduse enda kingitus, mis aitab tugevdada meie tervist ja annab elujõudu. Selle kasutamine on oluline nii meie enda heaolule kui ka keskkonnale. Puhta allikavee joomine on lihtne ja looduslik nipp oma tervise parandamiseks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga