Tervislikud Nipid Kontoritöötajatele: Kuidas Vähendada Istuvat Eluviisi #30

Tervislikud Nipid Kontoritöötajatele: Kuidas Vähendada Istuvat Eluviisi

Tere kõigile kontoritöötajatele!

 

Kas sa tunned end pärast pikka tööpäeva kontoris väsinuna ja su selg valutab? Võib-olla on sul juba tuttav mõiste “istuv eluviis”, mis on üks peamisi terviseriske tänapäeval. Teadlaste sõnul on see sama ohtlik kui suitsetamine, alkohol ja ebatervislik toitumine. Kontoritööd tehes veedame me enamuse ajast istudes ning see võib kaasa tuua mitmeid terviseprobleeme, nagu seljavalu, ülekaalulisus ja kõrge vererõhk. Seetõttu on oluline leida võimalusi istuva eluviisi vähendamiseks.

 

Siin on mõned lihtsad ja tegelikult ka mõneti iseenesest mõistetavad nipid, kuidas vähendada istuvat eluviisi kontoris. Tihtipeale vajab inimene aga meeldetuletust, mis võimalused on liigutamiseks olemas. Alljärgnevalt toome välja neli peamist soovitust.

 

Esiteks, püüa kasutada oma tööaja jooksul võimalikult palju liikumist. Kui sa saad tööd teha seistes, siis see on hea viis parandada vereringet ja vähendada seljavalu. Kui see ei ole võimalik, siis vaheta istumist seismise vastu iga tund või nii. See aitab sul lihaseid venitada ja parandada sinu produktiivsust.

 

Teiseks, tee kerget treeningut oma töökoha juures. Sa ei pea tegema jõusaali harjutusi, kuid sa võid proovida teha kergeid venitusi, nagu näiteks õlavöötme ringe või selja venitamist. See aitab vältida lihaste kinnijäämist ja parandab sinu vereringet. Lisaks saad sa töölaua taga kõndida paigal seistes, mis aitab sinu keha pingetest vabaneda.

 

Kolmandaks, püüa võtta lühikesi pause töö ajal. See võib tunduda vastupidine tootlikkusele, kuid lühikesed pausid aitavad sul lõdvestuda ja taastuda. Pausi ajal saad sa teha kiiret jalutuskäiku, teha kergeid venitusi või hoopis midagi lõbusat nagu näiteks mängida lauamänge oma kolleegidega.

 

Neljandaks, kasuta võimalust rääkida telefoniga seistes. Kui sul on pikem telefonikõne, siis see on hea aeg seista ja rääkida. See aitab sul lõdvestuda ja teha paus istumisest.

 

Lõpetuseks, meie soovitus kõlab ehk üllatuslikult, aga proovi oma kontoritööd teha püstijalu või hoopis lamades. Jah, sa lugesid õigesti! Uuringud on näidanud, et töö tegemine püstijalu või isegi lamades võib aidata parandada produktiivsust ja tervist. Kui sa istud kogu päeva, siis su keha pingestub ja kaotab oma loomuliku rütmi. Kui sa aga teed tööd püsti või lamades, siis sinu keha on loomulikumas asendis, mis aitab parandada sinu vereringet ja vähendada lihaspingeid. Muidugi ei pruugi see sobida igale töökohale, kuid kui sul on võimalus proovida erinevaid tööasendeid, siis see võib olla hea viis vähendada istuvat eluviisi.

 

Loodame, et meie nipid aitavad sul vähendada istuvat eluviisi ja tunda end paremini oma töökohal. Lisaks sellele soovitame sul leida ka muid viise, kuidas hoida end aktiivsena väljaspool tööaega, näiteks käia jooksmas või teha joogat. Peamine on leida enda jaoks sobiv viis liikumiseks ning nautida tervislikku ja aktiivset eluviisi.

 

Kui oled valmis tegema positiivseid muutusi oma elus ja liikuma tervislikuma elustiili suunas, siis just tänane päev on parim aeg astumaks esimesi samme sellel teekonnal. Atom Lifestyle on loonud parimad programmid tervislikuma elustiili saavutamiseks! 360 Programmi või 360 Active programmi abil saad kiirelt ja lihtsalt lisada oma igapäevaellu tervisliku struktuuri, mis aitab sul saavutada parema tervise, tunda end energilisemana ja boonusena vabaneda üleliigsetest kilodest.

 

Ära oota enam hetkegi, alusta muutust täna! Tutvu lähemalt Atom Lifestyle poolt pakutavate programmidega siin: https://atomlifestyle.ee/programmid/

 

Tee oma elus pööre paremuse poole ning avasta, kui hämmastav võib tervislik elustiil olla. Atom Lifestyle on siin selleks, et toetada sind igal sammul tervislikuma elustiili poole!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga