VEE TARBIMINE #1

Sissejuhatus

Meie kehas on ligikaudu 45-75% vett. Vee kogus sõltub vanusest, soost ja päevasest vedeliku tarbimise hulgast. Kiire arvutus ütleb meile, et me koosneme keskmiselt 60% veest.  See on üsnagi suur osa inimese tervikust ning seetõttu oleks tarvis omandada mõningad vee tarbimisega seotud teadmised, mis aitaksid meie keha optimaalselt töös hoida.

 

Alloleva info koostamisel on lähtutud informatsioonist, mida on jaganud suuresti interneti avarus. Märkimisväärse osa sisu allikaks on Atom Lifestyle üks eeskujusid Dr. Erik Berg. Ta on kiropraktik, kes on spetsialiseerunud  teemadele: tervislik ketoos ning vahelduv paastumine (intermittent fasting).

 

Katsetage alljärgnevaid soovitusi ise ning jagage neid ka teistele.

Mõnusat lugemist!

 

Vee tarbimine

Püüame luua pildi, milline võiks olla veega sina-peal olev inimene. Selleks vaatame üle inimese päevakava ning lisame eri aegadele juurde mõned huvitavad detailid.

 

Hommik

Ärgates võiks inimene juua minimaalselt 1. klaasitäie vett (Atom Lifestyle soovitab veele lisada sidrunit). Mehed võiksid juua hommikul 1.5-2 klaasitäit ning naised 1-1.5 klaasitäit. Vee joomine kohe peale ärkamist on oluline seetõttu, et pärast pikka ööd oleme juba kerges vedeliku puuduses. Kui joome hommikul vaid kohvi, eriti kõrge kofeiinisisaldusega, siis seisame silmitsi tõsiasjaga, et meie kehas ei ole suure tõenäosusega juba päeva algul piisavas koguses vedelikku. Kohvi ei ei asenda vett! Hommikust kuni lõunani võiks juua veel 1-2 klaasitäit vett, juhindudes paljuski janutundest.

 

Enne kui edasi liigume, peab kindlasti ära märkima, et karastusjoogid ei asenda vett. Mida rohkem suhkrut jook sisaldab, seda ebasõbralikum variant see tervisele on. Suuremas koguses suhkur mitte ainult ei hävita teie tervist, vaid viib ka rakkudest vett välja.

 

Lõuna

Toitumisel võiks meeles pidada, et liigse vee joomine toidu kõrvale ei pruugi olla parim lähenemine. Vee tarbimine söömise ajal võib lahjendada teie maomahlasid, kuid mitte nii katastroofiliselt, et seda nüüd väga hirmunult jälgima peaks. Liigne vee tarbimine söömise ajal võib ka tekitada puhitusi – see tuleneb suurenenud survest kõhule. 30 min – 1h enne ja pärast söömist võiks vee tarbimist võimalusel natukene piirata. Väike vee tarbimine on okei, sest aitab  toidul seedetraktis hõlpsamini edasi liikuda.

 

Peale lõunat kuni õhtuni võiks juua veel 1-3 klaasitäit vett, juhindudes paljuski janutundest. Tehes päeva jooksul füüsilist tööd, kus on palju higistamist, võib kindlasti rohkem vett tarbida. Kindlasti tuleks vett tarbides jälgida, et kehas ei tekiks elektrolüütide ehk mineraalainete puudust. Mineraalained aitavad veel meie rakkudesse imenduda. (Tervislik toitumine hoiab mineraalainete sisalduse kehas tasakaalus).

 

Õhtu

Õhtu jooksul võiks juua 1-2 klaasitäit vett, olenevalt janutundest. Enne magama minekut võiksime ajastada viimase vee tarbimise umbes 1-2 tundi enne voodisse minekut. Tarbides vett vahetult enne magama minekut võib see häirida uinumist ning suurendada tualetis käimise tõenäosust.

 

Meelespea

  • Hommikul juua kindlasti esimese asjana vett (Atom Lifestyle soovitab veele lisada sidrunit)
  • Põhitoidukordade eel, ajal ja pärast tasuks mõelda kuidas oleks kõige optimaalsem vett tarbida, et see ei segaks seedimist ega toitumist
  • Kui oleme aktiivsed või higistame palju, siis võib vett rohkem juua
  • 1-2 tundi enne magama minekut tasuks juua viimane klaasitäis vett – muidu võib häiritud olla une kvaliteet
  • Kohv, karastusjoogid või mahlad ei tohiks olla veele eelistatud vedelikud
  • Rohkelt vett tarbides tuleks tähelepanu pöörata ka mineraalainete tarbimisele (tervislik toitumine)
  • Joodav vesi peab olema kvaliteetne ja puhas
  • Liigne vee tarbimine ei ole samuti meie kehale hea

 

Lõpu märkmed

Veest ja selle tarbimisest on kirjutatud mitu raamatut ja võiks kirjutada veelgi. Loodetavasti annab eelpool olev info teile mõningast mõtteainet, kuidas oma vee tarbimisharjumusi saaks parandada. Kui olete huvitatud ka teistest tervislikest nõuannetest ja harjumustest, mida igapäevaellu oleks lihtne rakendada, siis andke sellest meile julgelt teada! Kui soovid oma elustiilis tervislikku muutust sisse viia, siis tutvu kindlasti  ka meie PROGRAMMIDEGA.

 

Atom Lifestyle on sinu abiliseks teekonnal, mille sihtpunkt on leida üles parim versiooni iseendast.

ILUSAT PÄEVA!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga