8 PÕHJUST, MIKS JUUA VETT SIDRUNIGA #2

Sissejuhatus

Sidruni teaduslik nimi on “Citrus limon” ja see on pärit Lõuna-Aasiast. Sidrun ei anna mitte ainult hea ja värskendava enesetunde vaid tal on ka mitmeid tervisele kasulikke mõjusid. Sidrunis on rikkalikult magneesiumi, kaltsiumi, bioflavonoide, C-vitamiini, pektiini ja limoneeni ehk aineid, mis annavad sellele puuviljale võimu tugevdada immuunsüsteemi. Samuti on sidrunil antibakteriaalsed ja viirusevastased omadused.

 

Alloleva informatsiooni sisu allikaks on Atom Lifestyle üks eeskujudest Dr. Erik Berg. Ta on kiropraktik, kes on spetsialiseerunud  teemadele: tervislik ketoos ning vahelduv paastumine (intermittent fasting).

 

Leidke endale siit sidruni tarbimiseks lemmik põhjus ning jagage seda ka teistele.

 

Mõnusat lugemist!

 

8 põhjust miks juua vett sidruniga:

1) Vähendab rasva maksas – sidrunis olevatel toitainetel on võime lahustada rasva meie maksas

2) Alandab kolesterooli – aitab LDL-il ehk halval kolesteroolil meie organismis paremini ringi liikuda ning seeläbi vähenevad vereringes takistused

3) Stimuleerib veresuhkru taset positiivselt – vähendab insuliini resistentsust, mis on ülimalt oluline meie keha normaalseks toimimiseks. (insuliin mängib kaalulangetamisel samuti väga tähtsat rolli)

4) Võimalik vähivastane toime – mõningate vähivormide vastu on sidruni tarbimisel olnud positiivne mõju

5) Vähendab neerukive – tsitraat ehk sool sidrunhappes seob end kaltsiumiga ja aitab blokeerida neerukivide moodustumist

6) Sisaldab rikkalikult C-vitamiini – C-vitamiin (super antioksüdant)  on tundlik soojusele, seetõttu jälgige, et saaksite seda vajalikku vitamiini otse puhtast allikast nagu sidrun ja teised tsitruselised. Toode, millel on sidruni maitse, võib töötlemise käigus olla C-vitamiin juba hävinud

7) Hoiab meie nahka tervislikumana – sidrunis olev kõrge ph tase (2-3) aitab vähendada põletikku ja rasueritust nahal

8) Võimalik vananemisvastane toime – loomade (hiirte)  peal tehtud katsed on näidanud, et nende eluiga pikenes regulaarse sidrunivee tarbimisega.  Samuti pikenes mikrobioomide eluiga, kes on sõbralikud bakterid meie kehas.

 

Lõpu märkmed

Soovitame sidruni endale menüüsse võtta ja selle tervislikkus proovile panna. Eriti tervislikult mõjub leige vesi sidruniga hommikul. Ühtlasi pidage meeles, et sidrun on vaid üks väikene tervislik komponent suurest tervikust. Kui olete huvitatud ka teistest tervislikest nõuannetest ja harjumustest mida igapäevaellu lihtne rakendada oleks, siis andke sellest meile julgelt teada! Kui soovid oma elustiilis tervislikku muutust sisse viia, siis tutvu kindlasti  programmidega lähemalt SIIN.

 

Atom Lifestyle on sinu abiliseks teekonnal, mille sihtpunkt on leida üles parim versiooni iseendast.

ILUSAT PÄEVA!

Üks kommentaar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga