Mis on ATOM toitumine? #18

Mis on Atom Toitumine?

ATOM toitumine on mitmekesine ning tervislik. See on kooskõlas kaasaegsete toitumissoovitustega, mis toetavad ka tegelikult inimese toitainevajadusi ning õigeid toitumisharjumusi. Tänu ATOM toitumisele on sul võimalik taastada oma normaalne hormonaalne tasakaal, kus mikrobioom töötab sinu kasuks, mitte kahjuks.

 

 • A ehk AUTOFAAGIA – See on organismis olevate kahjustatud rakkude puhastamise protsess, mille eesmärk on luua uusi ja tervislikumaid rakke. See aitab kaitsta näiteks infektsioonide, vähi, vananemise ja südamehaiguste eest.
 • T ehk TOITAINERIKAS – ATOM toitumine pakub kõiki kasvuks ja taastumiseks vajalikke toitained, mis aitavad sul püsida tugevana ja tervena ning ennetada toitumisega seotud haigusi. See annab sulle energiat kogu päevaks.
 • O ehk ORGAANILINE – ATOM toitumise eesmärk on propageerida päris toidu ehk võimalikult minimaalselt töödeldud toidu söömist, tänu millele on võimalik taastada keha normaalne hormonaalne tasakaal.
 • M ehk MIKROBIOOM – See on kogu seedeelundkonna ökosüsteem, mis koosneb bakteritest ja erinevatest ühenditest, mida bakterid toodavad. Nad osalevad praktiliselt kõigis meie organismis toimuvates protsessides.

 

Tänapäeva toidu kvaliteet erineb suuresti sellest, mida sõid inimesed 80 aastat tagasi. Viimase paari aastakümne jooksul on puu- ja köögiviljade toitainete sisaldus märgatavalt vähenenud, mistõttu on eriti oluline jälgida, mida me sööme. Taldrikul erinevate värvide olemasolu aitab tagada, et saame vajalikke toitaineid erinevatest allikatest.

 

Söömise peamine eesmärk on anda kehale toitaineid, mida saab energiaks muundada. Meie ülesanne on valida õiged toiduained, ülejäänud töö teeb meie organism ise. Kahjuks on paljudel inimestel krooniline põletik, mis tuleneb halbadest toitumisharjumustest. Selleks, et olukorda parandada, peame muutma oma toitumisharjumusi.

 

Liigne süsivesikute tarbimine on üks suur probleem, mis põhjustab kroonilist põletikku. ATOM toitumise abil saame vähendada süsivesikute hulka dieedis ja aidata organismil taastuda pikaajalisest põletikust. Nii anname kehale võimaluse taastuda ja saavutada organismis tasakaal ehk homöostaas.

ATOM TOIDUPÜRAMIID

Tänapäevased riiklikud toidupüramiidid on jäänud ajale jalgu. See, mis kunagi arvati olevat tervislik ja toidupüramiidi kõlbulik ei ole sellises vahekorras tegelikult üldsegi meie organismile parim lahendus. Vaadates ja analüüsides maailma hinnatumaid toitumiseksperte on märgata selgeid ühiseid mustreid, kus riiklikud toitumissoovitused ei lähe kokku ekspertide soovitustega. Meie eesmärk on tuua inimesteni kaasaegne toitumispüramiid ja tervislikud toitumisharjumused, mis ka tegelikult toimivad.

 

ATOM toitumise põhimõtted hõlmavad järgmisi aspekte:

 • Ajaga piiratud söömine: See tähendab söömise koondamist kindla ajaakna jooksul, näiteks 8 tunni jooksul, et toetada keha loomulikke protsesse ja parandada tervist.
 • Suhkru tarbimise vähendamine: Liigse suhkru tarbimise vähendamine aitab vältida veresuhkru kõikumisi, kaalutõusu ning vähendada krooniliste haiguste riski.
 • Töödeldud toidu tarbimise vähendamine: Töödeldud toidud sisaldavad sageli lisatud suhkruid, soola ja ebatervislikke rasvu, mis võivad kahjustada tervist. Tervete toiduainete eelistamine aitab hoida keha toitainerikkas seisundis.
 • Teraviljade tarbimise vähendamine: Teraviljade vähendamine dieedis võib aidata vähendada süsivesikute tarbimist ning soodustada seedimise ja põletiku paranemist.
 • Makrotoitainete vahekorra tasakaalustamine: Oluline on leida sobiv tasakaal valkude, rasvade ja süsivesikute vahel, et toetada keha energiavajadusi ja ainevahetust.
 • Puhta, toitainerikka ja kõhtu täitvate toiduainete söömise propageerimine: See tähendab keskendumist kvaliteetsetele toiduainetele, nagu puuviljad, köögiviljad, kaunviljad, pähklid ja seemned, mis aitavad tervist toetada ning hoiavad kauem täiskõhutunnet.

 

ATOM toitumise järgijad on märganud mitmeid positiivseid muutusi, sealhulgas:

 • Normaalse veresuhkru taseme hoidmine: ATOM toitumine vähendab kõrge süsivesikusisaldusega toitude tarbimist, mis aitab vältida veresuhkru kõikumisi ja toetab ainevahetuse tervist.
 • Magusaisu vähenemine: Suhkru ja töödeldud toidu vähendamine dieedis aitab leevendada magusaisu ja parandada toitumisharjumusi.
 • Söögiisu vähenemine: Tervisliku makrotoitainete tasakaalu saavutamine aitab reguleerida söögiisu ja hoiab kauem täiskõhutunnet.
  HDL-kolesterooli taseme tõus: ATOM toitumine soosib tervislikke rasvu, mis võivad aidata tõsta “head” HDL-kolesterooli taset ja toetada südame tervist.
 • Pikaajaline täiskõhutunne ja näksimise vähendamine: Toitainerikaste toitude söömine annab pikema täiskõhutunde, vähendades soovi näksida ebatervislikke toite.
 • Töövõime, ajutegevuse ja keskendumisvõime paranemine: ATOM toitumine aitab parandada energiataset ja kognitiivseid võimeid, soodustades paremat töövõimet ja keskendumist.
 • Rohkem energiat ja suurenenud lihasvastupidavus: Toitainerikas toitumine toetab keha energiavajadusi ja aitab suurendada lihaste vastupidavust.
 • Une kvaliteedi paranemine: Tervislik toitumine aitab parandada hormonaalset tasakaalu ja stressi taset, mis võib kaasa aidata paremale une kvaliteedile.
 • Naha, juuste ja küünte seisundi paranemine: Toitaineterikas toitumine tagab naha, juuste ja küünte tervise jaoks vajalikud vitamiinid ja mineraalid.
 • Vaimse meelestatuse paranemine: ATOM toitumine võib leevendada stressi, ärevust ja depressiooni, parandades üldist vaimset heaolu.
 • Kognitiivsete võimete suurenemine: Tervislik toitumine aitab parandada aju funktsiooni, mis võib omakorda suurendada kognitiivseid võimeid.

 

Kokkuvõttes on ATOM toitumine tõhus meetod, mis aitab parandada üldist tervist, kaasa arvatud kehakaalu langetamine, südame-veresoonkonna tervise edendamine ja aju funktsioonide toetamine. Selle toitumisviisi järgimine aitab säilitada normaalset veresuhkru taset, vähendada magusaisu, parandada töövõimet, suurendada energiat ja lihasvastupidavust ning parandada une kvaliteeti, naha, juuste ja küünte seisundit, vaimset meelestatust ning kognitiivseid võimeid.

 

Oluline on meeles pidada, et tervislik toitumine on pikaajaline pühendumine, mis nõuab järjepidevust ja enesedistsipliini. Kuid tulemused on seda väärt: parem tervis, elujõud ja heaolu. Ära pelga muutusi oma toitumises – iga väike samm loeb. Alguses võib ATOM toitumine tunduda keeruline, kuna enamikul meist on suhkrusõltuvus ja organism ei ole harjunud uue ja tervislikuma toitumiskavaga. Anna oma organismile kohanemiseks aega ja üsna pea avastad, kuidas ATOM toitumisest saab sinu elu üks lahutamatu osa ning suhkrusõltuvus saab lõplikult seljatatud.

 

ATOM toitumisega on kõige lihtsam algust teha läbi meie programmide. 360 programmi või 360 Active programmi abil saad kiirelt ja lihtsalt lisada oma igapäevaellu tervisliku struktuuri, mis aitab sul saavutada parema tervise, tunda end energilisemana ja boonusena vabaneda üleliigsetest kilodest. Programmides on olemas põhjalik ATOM toitumise nimekiri, mille järgi saad hõlpsasti oma uusi toitumisharjumusi kujundama hakata. Samuti on programmides olemas nädalamenüü, mis on koostatud kõiki ATOM toitumise põhimõtteid jälgides.

 

Tee oma elus kannapööre ja tutvu lähemalt Atom Lifestyle poolt pakutavate programmidega: https://atomlifestyle.ee/programmid/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga