Millist toidulisandit valida, et muuta oma treeningud efektiivsemaks? #11

Kui otsid võimalusi, kuidas oma treeningut tõhustada, võib toidulisandite kasutamine olla hea võimalus. Tänapäeval on turul palju erinevaid toidulisandeid, mis lubavad suurendada jõudu, parandada vastupidavust ja aidata kehal paremini taastuda. Selles blogipostituses anname kiire ülevaate mõningatest populaarsematest toidulisanditest ja nende kasulikkusest treeningul.

 

Proteiin

Proteiin on üks olulisemaid toidulisandeid, mida saab treeningu tulemuste parandamiseks kasutada. See on oluline toitaine, mis aitab ehitada ja remontida keha kudesid, sealhulgas lihaseid. Treeningu ajal purunevad lihased ja proteiin aitab neid uuesti üles ehitada. Paljud valgupulbrid ja -joogid sisaldavad erinevaid valguallikaid, näiteks vadakuvalku, kaseiini, herneproteiini ja sojavalku. Valgu tarbimine pärast treeningut aitab kiirendada lihaste taastumist ja soodustada lihaskasvu.

 

3 peamist põhjust, miks proteiini tarbida

 • Lihasmassi kasv ja säilitamine: Proteiin on oluline lihaskoe ehitusmaterjal, seega aitab selle tarbimine toidulisandite kaudu suurendada lihasmassi. Lisaks sellele aitab proteiini tarbimine ka lihasmassi säilitada ja vähendada lihaskoe katabolismi ehk lagunemist.
 • Ainevahetuse kiirendamine: Proteiin on ka oluline ainevahetuse kiirendaja, sest selle seedimine nõuab rohkem energiat kui rasvade või süsivesikute seedimine. Seega võib proteiinisisaldusega toidulisandite tarbimine aidata kaasa kehakaalu langusele või säilitamisele.
 • Täiskõhutunne ja näljatunde vähendamine: Proteiinisisaldusega toidulisandid võivad aidata täiskõhutunde tekkimist ja näljatunnet vähendada, mis omakorda võib aidata kontrollida toiduportsjonite suurust ja vältida ülesöömist.

 

Kvaliteetset proteiinipulbrit saad tellida meie veebipoest: https://atomlifestyle.ee/toode/ostrovit-whey-proteiin-isolaat-700g/

 

Kreatiin

Kreatiin on samuti väga populaarne toidulisand, mida kasutatakse treeningu efektiivsuse suurendamiseks. See on looduslik aine, mida leidub lihasrakkudes ja mis aitab lihaseid energiaga varustada. Kreatiin suurendab anaeroobset võimsust, mis võimaldab treenida raskemate raskustega ja pikema aja jooksul. Lisaks suurendab see ka lihasmassi ja aitab lihastel kiiremini taastuda. Kreatiin on üks enim uuritud toidulisandeid ja see on osutunud ohutuks ning tõhusaks treeningueelseks ja -järgseks lisandiks.

 

3 peamist põhjust, miks kreatiini tarbida

 • Suurendab lihaste jõudu ja vastupidavust: Kreatiinmonohüdraadi toidulisand suurendab lihaste kreatiinifosfaadi taset, mis aitab tõsta lihaste võimsust ja vastupidavust. See võib parandada sportlikku sooritust lühiajaliste, intensiivsete treeningute ajal, näiteks jõutreeningutel või kiirel jooksul.
 • Suurendab lihasmassi: Kreatiinmonohüdraadi toidulisand võib aidata kaasa lihasmassi suurenemisele. See tuleneb sellest, et kreatiin suurendab valgu sünteesi lihastes ja aitab kaasa lihaskoe kasvule.
 • Parandab taastumist: Kreatiinmonohüdraadi toidulisand võib aidata kaasa paremale taastumisele treeningust. See võib aidata vähendada lihasvalu ja -kahjustusi ning kiirendada taastumisaega treeningu järgselt.

 

Kvaliteetset kreatiinipulbrit saad tellida meie veebipoest: https://atomlifestyle.ee/toode/ostrovit-kreatiin-monohudraat-300g/

 

Oomega-3 kalaõli

Oomega-3 kalaõli on toidulisand, mis on tuntud oma põletikuvastaste omaduste poolest. See aitab vähendada lihaste ja liigeste põletikku, mis võib olla kasulik tõhusama treeningu saavutamiseks. Oomega-3 rasvhapped aitavad ka vähendada südame-veresoonkonna haiguste riski ja parandavad aju tervist. Kalaõli võib aidata kaalulangetamisel, kuna see aitab vähendada söögiisu ja suurendab täiskõhutunnet.

 

3 peamist põhjust, miks oomega-3 kalaõli tarbida

 • Parandab südame tervist: EPA ja DHA rasvhapped aitavad säilitada normaalset südamefunktsiooni, vähendades triglütseriidide taset veres, alandades vererõhku ja vähendades põletikku veresoontes. Need omadused võivad aidata vähendada südamehaiguste riski.
 • Parandab aju tervist: DHA rasvhape on oluline aju struktuurkomponent, aidates säilitada normaalset ajufunktsiooni. Omega-3 kalaõli tarbimine võib aidata parandada mälu, tähelepanu ja meeleolu.
 • Võib aidata põletikuliste seisundite korral: Omega-3 rasvhapped võivad aidata vähendada põletikku kehas, aidates vähendada liigeste valu ja jäikust. Seetõttu võib oomega-3 kalaõli olla kasulik reumatoidartriidi ja muude põletikuliste seisundite korral.

 

Kvaliteetset Oomega-3 kalaõli saad tellida meie veebipoest: https://atomlifestyle.ee/toode/oomega-3-kalaoli-norrast-60-kapslit-2/

 

MCT-õli

MCT õli on keskmise ahelaga triglütseriidide segu, mis aitab suurendada energiataset ja parandada treeningutulemusi. See aitab kaasa rasvade põletamisele, mis võib aidata kaalulangetamisel. MCT õli on hea energiaallikas, kuna see metaboliseerub kiiremini kui teised rasvad, muutes selle kasulikuks treeningu lisandiks. Lisaks parandab MCT õli keskendumisvõimet ja vaimset selgust.

 

3 peamist põhjust, miks MCT-õli tarbida

 • Toetab kehakaalu langust: MCT-õli võib aidata kaasa kehakaalu langusele, kuna see kiirendab ainevahetust ja suurendab rasvade põletamist. Samuti võib see vähendada söögiisu ja suurendada täiskõhutunnet.
 • Parandab füüsilist sooritusvõimet: MCT-õli toidulisand võib aidata suurendada kestvustreeningu jõudlust, sest keskmise ahelaga rasvhapped imenduvad kiiremini ja kasutatakse energiana efektiivsemalt kui pikema ahelaga rasvhapped. MCT-õli tarbimine võib aidata parandada treeningutulemusi ja kiirendada taastumist.
 • Parandab aju tervist: MCT-õli võib aidata parandada aju tervist, kuna keskmise ahelaga rasvhapped suudavad ületada vere-aju barjääri ja anda ajule vajalikku energiat. MCT-õli tarbimine võib aidata parandada mälu, keskendumisvõimet ja vaimset selgust.

 

Kvaliteetset MCT-õli saad tellida meie veebipoest: https://atomlifestyle.ee/toode/ketosource-puhas-mct-oli-500ml/

 

Millised lisandid sobivad kaalulangetuseks?

Kui kaalulangetus on treeningueesmärk, võib mõelda ka termogeeniliste lisandite kasutamisele. Need on toidulisandid, mis suurendavad ainevahetust ja aitavad kehal rohkem kaloreid põletada. Termogeenilised lisandid sisaldavad tavaliselt kofeiini, rohelise tee ekstrakti, kaneeli ja muid termogeenilisi aineid. Need lisandid võivad aidata suurendada energiat ja füüsilist jõudlust, samal ajal aidates kaalust alla võtta.

 

Mida veel meeles pidada?

Toidulisandite kasutamisel on oluline meeles pidada, et tegemist ei ole imerohuga. Toidulisandite kasutamine ei asenda tervislikku toitumist ja regulaarset treeningut. Enne toidulisandite kasutamist võiksite konsulteerida mõne spetsialistiga, eriti kui teil on mingeid terviseprobleeme või olete rase või imetav ema.

 

Kui otsustate võtta toidulisandeid, peaksite kindlasti lugema infolehte. Enamik toidulisandeid soovitab võtta kindlat kogust, mis on määratud pakendil. Annuste järgimine on oluline, et vältida üleannustamist ja võimalikke kõrvaltoimeid.

 

Lõpuks on oluline meeles pidada, et toidulisandid on mõeldud toetama tervislikku toitumist ja treeningut. Parim viis saada optimaalseid tulemusi on süüa tervislikult, treenida regulaarselt ja võtta toidulisandeid vastavalt pakendil olevatele soovitustele.

 

Kellel tekkis huvi näiteks jõusaalitreeningutega alustada, siis Atom Lifestyle on koostanud väga tõhusad TREENINGKAVAD. Vali oma treenituse taset arvestades sobilik kava ja näed kuidas läbimõeldud treeningkava järgi treenimine aitab sul oma unistustele lähemale jõuda.

 

Kellel on suurem huvi oma elustiili parandamise vastu, siis tutvu kindlasti ka Atom Lifestyle poolt koostatud PROGRAMMIDEGA.

 

 

Atom Lifestyle on sinu abiliseks teekonnal, mille sihtpunkt on leida üles parim versiooni iseendast.

ILUSAT PÄEVA!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga