MIKS ME VAJAME LIHASTREENINGUT? #10

Kas soovid elada pikemat ja tervislikumat elu? Kas soovid olla elujõuline ja iseseisev ka kõrges eas? Kas oled tüdinenud sellest, et tunned end pidevalt väsinuna või nõrgana? Need on vaid mõned küsimused, mida võiksid endalt küsida.

 

Õnneks on mul on sulle häid uudiseid! Vastus kõigile neile küsimustele peitub ühes lihtsas tegevuses: lihastreeningus. Siia alla kuulub mistahes lihastreening, näiteks ringtreening, jõusaali treening, rühmatreening jm.

 

Enne kui sa silmi pööritad ja mõtled: “Uhh, järjekordne fitnessi entusiast hakkab mulle jõusaali peale suruma ja käsib mul raskusi tõstma hakata” loe see artikkel lõpuni. Ma ei ole siin selleks, et kirjutada suurtest biitsepsidest või kuuekohalistest kõhulihastest (kuigi ka need on toredad). Ma tahan kirjutada sellest, millist uskumatut kasu võib lihastreening sinu üldisele tervisele ja heaolule kaasa tuua.

 

Olenemata sellest, kas oled noor või vana, mees või naine, heas või halvas vormis, igaüks saab kasu mistahes lihastreeninguga tegelemisest. Selles artiklis selgitan, miks lihastreening on nii oluline ja kuidas see võib parandada sinu elu viisil, mida sa ei osanud võib-olla ettegi kujutada. Nii et pane kätte oma tõstekindad, haara hantlid ja alustame!

 

Lihased ja pikaealisus: Kuidas lihastreening aitab sul elada kauem ja olla tervem?

Kindlasti oled kuulnud, et lihasmass väheneb vanusega ja see saab alguse kusagil kolmekümnendates eluaastates. Lihasmassi ja -jõu järkjärguline vähenemine, mida nimetatakse sarkopeeniaks, võib põhjustada liikuvuse vähenemist, suuremat kukkumisohtu ja muid terviseprobleeme. Õnneks aga ei ole asi lootusetu ja ka kuuekümne aastane võib tunda ennast kui kolmekümne aastasena, kui ta tegeleb järjepidevalt lihastreeninguga. Lihasmassi kasvatamine ja säilitamine parandab sinu väljanägemist, elukvaliteeti ja boonusena aitab ka kauem elada.

 

Uuringud on näidanud, et suurema lihasmassiga inimestel on madalam suremus ja väiksem risk krooniliste haiguste, näiteks südame-veresoonkonna haiguste, 2. tüüpi diabeedi ja vähi tekkeks. Lihaskoel on ka oluline roll terve ainevahetuse säilitamisel ja vanusega seotud kehakaalu suurenemise vältimisel. Lisaks sellele aitab lihastreening parandada luutihedust, mis on eriti oluline naiste jaoks, kuna vananedes muutuvad naised osteoporoosile vastuvõtlikumaks.

 

Niisiis, ära mõtle lihastreeningust kui lihtsalt viisist, kuidas lihaseid kasvatada ja rannas hea välja näha. Lihasmassi kasvatamise ja säilitamisega parandad oma üldist tervist ja pikaealisust ning tagad, et vananedes saaksid elada täisväärtuslikku elu.

 

Lihastreeningu kasu vaimsele tervisele

Lisaks lihastreeningu kasuteguritele sinu füüsisele on sellest rohkelt kasu ka sinu vaimsele poolele. On tõestatud, et treening, sealhulgas lihastreening, parandab meeleolu ning vähendab ärevuse ja depressiooni sümptomeid. See on tingitud sellest, et treening vabastab endorfiine, mis on heaolutunde kemikaalid ja need aitavad tõsta meeleolu ning vähendada stressi.

 

Lisaks sellele aitab lihastreening parandada ka kognitiivseid funktsioone ja isegi mälu. Uuringud on näidanud, et lihastreening võib suurendada ajust tulenevat neurotroofilist faktorit (BDNF) ehk valku, mis soodustab ajurakkude kasvu ja ellujäämist. See aitab omakorda parandada kognitiivset funktsiooni, mälu ja üldist aju tervist.

 

Lihastreeningu lisamine oma igapäevaellu aitab kindlasti suurendada ka sinu enesekindlust. Nähes oma füüsilise ning vaimse poole järkjärgulist arenemist muutub sinu ellusuhtumine positiivsemaks ja sellega oled sa eeskujuks ka oma lähedastele.

 

Lihastreening vs kardio: Kumb on parem kaalu kaotamiseks?

Kui tegemist on kaalulangetamisega, pöörduvad paljud inimesed esimese tegevusena kardiotreeningu poole. Kardiotreening aitab kindlasti kaasa kalorite põletamisele, kuid oluliselt tõhusamaks variandiks osutub siiski lihastreening.

 

Kas teadsid, et lihaskude põletab puhkeolekus rohkem kaloreid kui rasvkude? See tähendab, et lihastreeningu abil lihaseid kasvatades kiirendad sa ka oma ainevahetust ja põletad rohkem kaloreid kogu päeva jooksul, isegi siis, kui sa parasjagu trenni ei tee. Ka uuringud näitavad, et lihastreening aitab efektiivsemalt kaasa rasva kaotamisele ja kehakoostise parandamisele, võrreldes kardiotreeninguga. Lihastreening avaldab positiivset mõju ka südame-veresoonkonna tervisele, sest see võib aidata alandada vererõhku ja kolesterooli taset.

 

Seega, kui soovid kaalust alla võtta ja oma üldist tervist parandada, siis ära jäta vahele jõusaali või muud sulle sobilikku lihastreeningut. Lisades lihastreeningu oma igapäevaellu avaneb sul võimalus nautida tugevama, saledama ja tervislikuma keha eeliseid.

 

Õige toitumise tähtsus lihaste ehitamise ja üldise tervise jaoks

Õige toitumine on lihaste ehitamiseks ja optimaalse tervise saavutamiseks hädavajalik. Lisaks piisava hulga valkude, tervislike rasvade ja komplekssete süsivesikute tarbimisele on oluline pöörata tähelepanu ka mikrotoitainetele, näiteks vitamiinidele ja mineraalainetele. Näiteks kaltsium on ülioluline luude tervise säilitamiseks ja vigastuste vältimiseks treeningu ajal, samas kui magneesium mängib rolli lihaste toimimises ja energiatootmises.

 

Püüa tarbida minimaalselt 0,8-1 grammi valku kehakaalu kilo kohta päevas, süües näiteks rohkem mune, liha, kala, ube jm. Vee tarbimisel on samuti väga oluline roll lihaste ülesehitamisel ja üldises tervises. Piisav vee joomine aitab näiteks reguleerida kehatemperatuuri, määrida liigeseid ja transportida toitaineid kehas laiali. Lisaks võib dehüdratsioon põhjustada lihasväsimust ja krampe, mis raskendab treeningu läbimist.

 

Pea meeles, et õige toitumine on lihaste ülesehitamisel ja optimaalse tervise saavutamisel sama oluline kui treening. Pöörates tähelepanu oma makro- ja mikrotoitainete ning ka vee tarbimisele, saad maksimeerida oma treeningutest saadavat kasu ning parandada oma üldist tervist ja heaolu.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et lihastreening on üks äärmiselt tõhus viis parandamaks oma üldist tervist ja heaolu. Õige toitumine ja treening aitab sul ehitada lihaseid, kiirendada ainevahetust ja tunda end oma nahas suurepäraselt.

 

Nii et miks mitte proovida? Ei ole oluline, kas tõstad suuri raskusi, teed harjutusi keharaskusega tegeled jooga või pilatesega, igaühele on olemas sobiv lihastreeningu vorm. Kunagi ei ole liiga hilja alustada. Olenemata sinu vanusest või treenituse tasemest, on alati ruumi arenguks ja kasvuks.

 

Kellel tekkis huvi näiteks jõusaalitreeningutega alustada, siis Atom Lifestyle on koostanud väga tõhusad TREENINGKAVAD. Vali oma treenituse taset arvestades sobilik kava ja näed kuidas läbimõeldud treeningkava järgi treenimine aitab sul oma unistustele lähemale jõuda.

 

Kellel on suurem huvi oma elustiili parandamise vastu, siis tutvu kindlasti ka Atom Lifestyle poolt koostatud PROGRAMMIDEGA.

 

 

Atom Lifestyle on sinu abiliseks teekonnal, mille sihtpunkt on leida üles parim versiooni iseendast.

ILUSAT PÄEVA!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga