21 SOOVITUST KVALITEETSEMA UNE SAAVUTAMISEKS (3. OSA) #7

Sissejuhatus

Me võime elada nii tervislikult kui võimalik – liikuda, toituda, arendada enda sotsiaalset elu ja jne, kuid mitte miski neist ei ole võrdväärne kõige võimsama viitaminiga, milleks on U-vitamiin ehk uni. Kvaliteetne ja piisav uni osaleb kõigis organismi protsessides ning seetõttu tuleb sellele pöörata suurt tähelepanu, et elada täisväärtuslikku ning energilist elu.

 

Alloleva informatsiooni allikaks on Atom Lifestyle üks suurimatest eeskujudest – toitumis- ning fitnessi ekspert Shawn Stevenson. Tema missiooniks on jagada teadmisi tervislikust eluviisist võimalikult paljudele inimestele. Samuti on tal suurepärane podcast saade “The Model Health Show”, mida Atom Lifestyle soojalt soovitab!

 

Katsetage alljärgnevaid soovitusi ise ning jagage neid ka teistele.
Mõnusat lugemist!

 

21 soovitust kvaliteetsema une saavutamiseks (3. osa)

Kolmandas osas toome teieni viimased seitse soovitust, mis soodustavad kvaliteetset und. Kindlasti tuleks järjepidevalt järgida allolevaid soovitusi, vaid siis jõuate tulemuseni. Soovitame tegevusi praktiseerida minimaalselt 10 päeva, selle ajaga peaks selguma kas paraneb sinu une kvaliteet.

 

15) Kehal peab olema paras temperatuur – esimeses osas saime teada, et ideaalne toatemperatuur, kus magada on 16-20 kraadi. Seejuures peab märkama ja tähele panema, et meie kehal ei oleks liiga külm või soe, et meie termoregulatsioon oleks paigas. Kui on liiga külm siis saab selleks kanda kas sokke, särki vms ning võtta kasutusele veidi soojem tekk. Kui aga on liiga soe siis leida õhem tekk või võib probleem olla materjalides millest koosneb tekikott ja lina.

16) Väldi alkoholi – see võib küll aidata meil paremini magama jääda aga meie REM (rapid eye movement ehk kiire silmade liikumine) une staadium saab kõvasti kannatada seetõttu. Vastav une staadium on aga meile ülimalt oluline vaimse tervise ja kognitiivsete võimete taastumiseks. Samuti vähendab alkohol aju tundlikkust hapniku puudusele.  Klaas punast veini on hea alternatiiv ning sellel on ka meie tervisele häid omadusi. Kuid ka seda tarbides tasuks vältida magamamineku ajale liiga lähedast kellaaega

17) Rahusta enda meel enne magamaminekut – Võib juhtuda, et magamamineku ja voodis oleku aeg on ainuke, kus meie aju ei pea pidevalt olema töös. See võib aga panna meie mõtted rändama ning rahus erinevatele asjadele lahendusi leidma ilma segavate faktoriteta. Selle pahu pool on aga see, et meie aju hakkab arvama, et nii ongi normaalne ja iga õhtu kui on magamamineku aeg, tahab ta alustada  analüüsimis protsesse. Niimoodi on võimalik langeda üsna halba lõksu, millest välja saamine nõuab enda ümber organiseerimist. Seetõttu on hea õhtune une rutiin selleks super asi, mis rahustab ja valmistab meid ette kvaliteetseks uneks. Viisid selle kontrollimiseks une rutiini koostamisel on näiteks: meditatsioon, raamatu lugemine, mõtete paberile kirjutamine, et need peast välja saada.

18) Ravimtaimede kasutamine – kummelitee – rahustab närvisüsteemi, palderjanijuur – soodustab kvaliteetset und, osadele võib mõjuda uimastavalt  ning järgmisel päeval on hommikul olek pisut hägune, nii et tarbida mõõdukalt

19) Ekraanivalguse prillid – unepuudus ja pidev silmade väsimus, ekraanide ees viibimisest, võib olla üks teguritest stressi ja väsimuse tekkimisel. Ekraanivalguse prille on eriti kasulik kanda õhtusel ajal kui ekraanide taga töötamisest ei ole pääsu. Päevasel ajal tasuks siiski lasta päevavalgusel meie silmadele laskuda, sest see on hea meie silmanägemisele ja ajutegevusele

20) Varajane ärkamine- enamikel inimestele sobib varajane ärkamine seoses meie tsirkadiaanse rütmi tõttu. See on nii öelda bioloogiline kell meie sees, mis toimib vastavalt päikese tõusule ja langemisele. Kui oleme enda loomulikus bioloogilises rütmis siis toimib ka meie keha nii nagu ta on ette nähtud. Osad inimesed (märksõna on OSAD) on nii öelda geneetiliselt öökulli tüüpi ning neile ei pruugi antud soovitus sobida, seetõttu tasub katsetada mõnenädalast rutiini, et selgitada välja kuidas see just sulle mõjub ning mis kellaajad on sinu bioloogilisele kellale kõige sobilikumad

21) Ole kontaktis maaga – osad aiapidajad võivad öelda, et aias toimetamine soodustab und ja unekvaliteeti. See on seetõttu, et maandus toimib maapinna negatiivsete elektriliste omaduste võimendamise teel. Maapinnal, millel te kõnnite, on negatiivne elektrilaeng. Seetõttu suudab see meie kehades olevat positiivselt laetud elektrit neutraliseerida. Maandus võimaldab üleliigsel elektril maapinnast väljuda. Kontakt peab olema keha pinnaga.

 

Lõpu märkmed

Sellised said meie 21 soovitust kvaliteetsema une saavutamiseks. Täname ja suuname veelkord tähelepanu informatsiooni autorile Shawn Stevensonile! Kindlasti katsetage erinevaid soovitusi ning võtke parima mõjuga tegevused enda igapäeva elu unerutiini. Nagu juba varasematest postitustest oleme maininud siis on uni tervise seisukohalt niivõrd oluline, et sellele tuleks keskenduda vähemal või suuremal määral iga inimene.  Atom Lifestyle peab seda tahku tervislikkusest pea, et kõige olulisemaks, sest ilma kvaliteetse uneta ei ole võimalik olla enda tervislikkuse potentsiaali tipus. Kui olete huvitatud ka teistest tervislikest nõuannetest ja harjumustest, mida igapäevaellu kasulik rakendada oleks, siis andke sellest meile julgelt teada! Samuti soovitame tutvuda meie PROGRAMMIDEGA, kus saab rohkelt häid nippe tervislikuma une saavutamiseks.

 

Atom Lifestyle on sinu abiliseks teekonnal, mille sihtpunkt on leida üles parim versiooni iseendast.

ILUSAT PÄEVA!

Üks kommentaar

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv0
There are no products in the cart!
Jätka ostlemisega
0

SINU ELU PARIM VORM ALGAB SIIT!

Liitu meie uudiskirjaga